Cvičení

Čchi-kung

Kurzy a semináře Čchi-kung v Děčíně, Ústí nad Labem, severních Čechách podle školy Živý Čchi-kung

Čchi-kung je soubor cvičení – systém, původně součástí čínské medicíny, využívaný jako prevence onemocnění a k obnově vitálních sil. Během praktikování Čchi-kung se pracuje s vlastní tělesnou energií Čchi.
Ta by měla v těle volně proudit, aby mohly všechny systémy organismu bez potíží fungovat.

Když dokážete ovládat svou Čchi – životní sílou, můžete podpořit samoléčebné schopnosti těla, podpořit své zdraví a taky nastartovat omlazování buněk. Zároveň se pracuje s emocemi a myslí, abychom se v sobě vyznali, dokázali obojí lépe zvládat a byli psychicky odolnější.

Často je Čchi-kung doporučován a cvičen pacienty v rekonvalescenci nebo při chronických nemocech.  Není to jen fyzické cvičení, je to propracovaný systém, který vám může pomoci s tím, co zrovna řešíte – a to nejen zdravotně!
Protože všechny odpovědi jsou uvnitř, jen je potřeba se znovunapojit na svůj zdroj.  

Lekce v programu pro zdraví a harmonii ženy nejsou jen o cvičení. Celý koncept je zaměřen a vyvinut speciálně pro nás, jemné, křehké a přesto silné bytosti. Protože naše těla a naše duše vyžadují specifický – jinový – přístup. To je to, co nám v současném životním stylu často tolik chybí… Jedná o se tedy o cvičení pomalé, jemné a plynulé.

 

Kromě samotné výuky Čchi-kung cviků, je obsahem lekce také vzájemné sdílení, ladění a relaxace. Cílem je dostat do harmonie tělo, mysl a ducha, abychom mohli skutečně naplňovat svůj životní potenciál a být prostě šťastné.

Kurzy a semináře Čchi-kung

Kurzy cvičení Čchi-kung vedu podle lektorského programu školy Živý čchi-kung.

 

Součástí lekce jsou také relaxace, sdílení nebo krátké řízené meditace. Tento kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti, kondička ani vybavení.

 

Cvičí se ve stoje, ale v případě potřeby lze i v sedě. Jednotlivé pohyby jsou harmonicky plynulé a pomalé. Cvičení je vhodné i v případě, že máte nějaká zdravotní omezení nebo chronické potíže, které vám nedovolují dělat jiné fyzické aktivity, například jógu. Při zásadnějších zdravotních obtížích je vhodné předem svůj záměr konzultovat s ošetřujícím lékařem.

V čem ti Čchi-kung pomůže?

Kurzy

8 lekcí cvičení Čchi-kung v kruhu žen, kde se naučíte sestavu Tai chi Čchi-kung a všechny prvky nezbytné k pokračování cvičení doma (rozcvička, automasáž, vědomé dýchání), nebo můžete pokračovat na pokročilém kurzu.

Cena dle termínů a dostupnosti

navazuje na začátečníky, prohlubování jednotlivých forem sestavy Tai chi čchi-kung, nové prvky, statický Čchi-kung, sestava Jin Jang, 8 lekcí.

Cena dle termínů a dostupnosti

Navazuje na začátečníky, prohlubování jednotlivých forem sestavy Tai chi čchi-kung, nové prvky, statický Čchi-kung, sestava Jin Jang, 8 lekcí.

Cena dle termínů a dostupnosti

Sestava Ba Duan Jin, nebo-li 8 kusů brokátu, která je fyzicky lehce náročnější, zaměřuje se na posílení a protažení těla a všech vnitřních orgánů, harmonizace energetických center těla, 8 lekcí

Cena dle termínů a dostupnosti

Určeno pro ty z vás, kteří už prošli pokročilé II. a chtěji podpořit svou praxi ve skupině, vypisuji dle zájmu.

Cena dle termínů a dostupnosti

4 setkání po 45 minutách (1x týdně), hluboké uvolnění, zklidnění, návrat k sobě a do rovnováhy, práce s vizualizací + úvodní informace, jak na vlastní meditační praxi.

Cena dle termínů a dostupnosti

Semináře

průběžně během roku vypisuji aktuální semináře nebo workshop Zdravá a zářivá žena s celodenním programem.

Cena od 1500,- Kč podle rozsahu a témat.

Prožitkový a ochutnávkový půldenní seminář určený ženám hlavně pro načerpání energie, vystoupení z koloběhu běžných dní a dovolení si také udělat něco pro sebe, vše se nese ve znamení jinové energie, zklidnění a uvolněnosti, na závěr čokoládová meditace.

Cena dle rozsahu od 600,- Kč