Kdo jsem a co dělám?

Pomáhám svým klientům nastolit v životě vnitřní i vnější harmonii. Jednoduše řečeno – pracuji s energiemi a pracuji s člověkem na více úrovních.

Využívám k tomu především tyto tři úžasné metody:

  • cvičení s vlastní vitální energií člověka Čchi-Kung k podpoře zdraví a vnitřnímu zklidnění, uvolnění stagnací a rozhýbání případných „stojatých vod“,
  • umění Feng Shui, které pracuje na úrovni prostoru a zároveň s jedinečností osobní astrologie člověka, kde nastavujeme energetické toky a dlouhodobě příznivou energii,
  • Vědomou stravu a mikrobiom. Každodenní výživa nejen těla, ale celé bytosti, protože strava ovlivňuje taky psychiku a duševní rozpoložení skrze propojení střeva-mozek

V rámci podpory se zaměřuji na více úrovní naší bytosti. Poladit si všechno najednou není snadné, ale začít u toho nejjednoduššího a krok po kroku pokračovat zvládneš i ty s lehkostí!  

Co využívám a dává mi smysl: Feng Shui, Čchi-kung, mindset, vědomá strava a nejhlubší úroveň těla – mikrobiom. 

 

Když jsem kdysi byla fyzicky i psychicky na dně po diagnóze RS a myslela si, že můj život už zřejmě spěje ke konci, že mě už nic dobrého zřejmě nečeká, mám před sebou tak deset let a pak jsem odsouzená k postupné degeneraci, bolesti a ochrnutí, nemohla jsem být víc vzdálená tomu, co se skutečně odehrálo

Tenhle scénář nebyl můj, ale prognóza doktorů po mé první atace, která započala mojí cestu životní proměny.

Po tom, co jsem se vyhrabala z největšího bahna psychických depresivních stavů a sebelítosti jsem sebrala veškerou odvahu a motivaci k životu, co mi zbyla a řekla si ne, takhle žít nechci! Něco uvnitř mě křičelo, že to přece tak nemůže být, že to nemusí být moje pravda. A já tehdy nalezla sama sebe a svou sílu při cestě za zdravím.

 

To, co jsem nalezla za poklady a jak moc mi to pomohlo a změnilo to scénář osudu by vydalo na celou knihu. Chci se o to podělit, protože když jsem se do síly a zodpovědnosti zvládla postavit já, můžete to zvládnout taky! 

Žiju dnes svůj život v naladění na zdraví, k doktorům nechodím, nehledám problémy, ale vnímám výzvy, plním si své sny a s lehkostí plynu přítomností.

 

Moc ráda využívám přínosy cvičení systému Čchi-kung, což je velmi jemná záležitost, vlastně taková meditace v pohybu. Učí nás pracovat se svou vlastní vitální energií, zklidnit mysl, ozdravit tělo a používat k tomu svůj dech. Taky díky Čchi-kungu je možné uvolnit bloky na fyzické a emocionální úrovni, které si v sobě za celý život nastřádáme, které nás často stahují dolů a nedovolí prožívat radost tady a teď.

K Čchi-kungu mě ale dovedlo Feng Shui, umění práce s prostorem, tedy energií v prostoru. Místa, kde se často pobýváme (nejen doma, ale i práce/škola..) nás ovlivňují víc, než jsme si vůbec vědomi. FS ladí prostor tak, aby energie pracovaly pro člověka a ne proti němu. V prostoru ladím nejdřív formu a baví mě harmonizovat linie podle osobní astrologie lidí.

Celou mojí cestou vědomého života – hledání a objevování od nemoci ke zdraví, toho, co ano a co ne, se táhne linka s názvem strava a taky mindset (tedy nastavení mysli). Dostala jsem se ve svém ozdravování a změnách omezujících programů mysli až na tu nejzákladnější nejhlubší úroveň a tou je bakteriální složení našeho mikrobiomu.  Zdraví těla a spokojenost psychiky začíná ve sřevech. Mikrobiom úzce souvisí taky s kořeny, rodem a vztahem k rodičům, potažmo matce. Je to naprosto úžasná věda a souvistlosti! Nečekané, nové a šokující…

Jako první jsem se prakticky začala věnovat starověkému umění práce s prostorem Feng Shui. Tohle tajemné umění mě vždycky fascinovalo. Přišlo mi fenomenální, že je možné skrze svůj domov ovlivnit i svůj život! 

Bylo to v době, kdy jsem na mateřské dovolené zjišťovala, co bych mohla dělat za práci, abych se už nemusela vracet do korporátu. Ta práce tam mi už optikou matky, která zažila zázrak zrození nedávala smysl. Je ti to povědomé? 

Samotná cesta až k dnešku rozhodně nebyla přímá, spíš bych řekla dost hrbolatá. V jedné chvíli jsem dokonce na celé Feng Shui zanevřela s tím, že to takhle přece nemůže fungovat a v knihách stejně radí každý autor něco jiného! Možná máte podobnou zkušenost.

 

Raději, než na knihy a snahu podle pouček v nich si něco doma upravit, jsem se tedy vrhla na opravdové studium tohoto umění, tzn. hledala jsem učitele. Po několika šlápnutích vedle jsem našla toho správného “mistra”. Během let studia jsem si otevřela vlastní poradenskou praxi, kterou jsem postupně rozšiřovala o další přístupy.

 

Feng Shui pro mě byla první branou do studia práce s energiemi. Přirozeně se dostavil zájem o další obory. Vždycky mě přitahovala bojová umění, zajímala jsem se o ně od mládí.

Nicméně v době, kdy do mého života vstoupila vážná nemoc – bylo to období plné stresu, bolestivých stavů, vnitřní nespokojenosti, zacyklení a nevyspání se – a já se rozhodla vzít zdraví do svých rukou, nadešel čas, abych se fyzickému pohybu v podobě východních umění začala opravdově a intenzivně věnovat.

 

Původně jsem tedy Čchi-kung začala cvičit jen pro sebe jako podporu vlastního zdraví. Ale jeho účinky na zdraví, rovnováhu těla a mysli jsou tak zásadní, že cítím potřebu toto poznání sdílet s ostatními a šírit dál do světa!

Vystudovala jsem lektorskou školu Živý čchi-kung, která mě oslovila pojetím programu Tao ženy – cesta ženy. Studium mě skvěle připravilo nejen po praktické a teoretické stránce na vedení vlastních kurzů. Součástí studia byl i další osobní vývoj v oblastech, které jsem až dosud spíše míjela. A i když to nebylo vůbec lehké, za tyto zkušenosti jsem nyní nesmírně vděčná.

 

Celou mojí cestou hledání a objevování od nemoci ke zdraví, toho, co ano a co ne, se táhne linka s názvem STRAVA. Uvědomila jsem si, jak moc jsme vzdálení od toho, co by nám v přírodě bylo přirozené a jak to našemu moudrému tělu komplikuje veškerou práci. 

Dostala jsem až na tu nejzákladnější úroveň a tou je bakteriální složení našeho mikrobiomu. To, že mikrobiom ovlivňuje nejen fyzické zdraví, ale i psychiku a vyrovnanost skrze osu střevo-mozek by se mělo učit už na školách. Dnes se to ale teprve začíná objevovat a věda pomalu potvrzuje, jak moc jsou bakterie, které máme v sobě, odpovědné za náš stav. Dokonce i vážné nemoci jako rakovina apod. můžou být ovlivněny mikrobiomem, jak se už postupně ukazuje. Nejsem odborník s razítkem, ale můj rozum a zkušenosti to naprosto potvrzují. Zdraví začíná (nebo taky končí) ve střevech. 

V souvislostech se spiritualitou vnímám mikrobiom jakou součast výbavy, kterou přebíráme od svých předkyň. Je to rodová zátěž, která se pak otiskuje do podobných principů nemocí, jako měli naši rodiče. Jsou to stejné vzorce a programy, které jsou naší přirozeností, jíž jsme nasáli už s mateřským mlékem. Harmonizace podvědomých vzorců a tedy bakteriálního prostředí nás osvobozuje od predispozic našich rodů. Umožňujeme tak i svým dětem nezažívat a nezatěžovat již svoje životy podobnými zkušenostmi. Prosvětlujeme tmu nevědomosti a přenastavujeme svou realitu. Je to možné, jen je potřeba si to dovolit a rozhodnout se pro to

Sebepoznání, osobní rozvoj, práce s energiemi a vědomá strava se staly přirozenou součástí mého života. Spiritualita mě přitahovala vždycky, ale zjistila jsem, že je to jen jedna část celku. Není možné zanedbávat to, co tu máme za dar ve hmotě, a to naše tělo. Pro zdraví a radost je potřeba propojit úrovně tělo-mysl-duše, aby naše bytost mohla uskutečňovat svůj skutečný potenciál. To je mé poučení, tohle jsem si zjistila a vyzkoušela. Tohle je tedy moje osobní cesta – cesta srdce.

 

Každý den se tedy snažím být v souladu sama se sebou a s vyšší mocí, která vede moje kroky. Každý den v sobě prociťuji božskou jiskru. 

Je to proces nacházení dalších a dalších souvislosti a inspirace. 

Vím, že i když se mi aktuálně může zdát něco těžkého nebo bolestného, z určitého důvodu mi to přišlo něco sdělit, posunout mě. Netrápím se tedy otázkou, proč zrovna já? Je to spíš: a proč ne zrovna já, že? Můj pane, děkuji ti, žes mě uznal dostatečně schopnou a silnou projít touto zkušeností!

 

Jsme všichni v proudu života. Mojí vizí je, že sdílením o těhle (někdy hodně intimních a nesnadných) záležitostech dokážu inspirovat třeba zrovna tebe k proměně vnímání života, světa a hlavně sama sebe. S tím pak přichází změny v prožívání, cítění, myšlení a ve výsledku tak prosvětlit celý svůj život, být jeho skutečnými tvůrci.

 

Ráda bych ti ušetřila čas, který jsem strávila hledáním a odbočováním do slepých uliček já sama. Abys už mohla nabrat ten správný směr ke šťastnějšímu bytí. Ať už skrze některou z metod, se kterými pracuji, díky mým e-bookům, kurzům nebo přímo motivací k vlastnímu tvůrčímu rozvoji a změnám. Změna je dnes jedinou jistotou. Není tedy potřeba brát sebe a život tak strašně vážně. Hrajme tu hru s lehkostí!

 

Protože život je dar a smyslem naší existence je prožívat štěstí! ♥