Můj blog

Chci se inspirovat

Očista, úleva, detox

Chceš mít skvělý pocit v těle, lehkost, zdraví v buňkách, energii a bystrou mysl? Potom jsi už určitě uvažovala (nebo i zkoušela) očistu těla. Moderní je detoxikovat, ale jak efektivně a co s tím skutečně souvisí a často se na to zapomíná?

celý článek »
Chci se inspirovat

Samhain v kovidovém roce – vše staré a nefunkční musí definitivně pryč!

Jsme právě v bodě, kdy vše jakoby “praská” a věřím, že to nejhorší, co do společenské situace a míru strachu jednotlivců máme už za sebou. Teď nastává, to období, ke kterému se celý říjen schylovalo a ve stavu vakua jsme byli vystavováni nejrůznějším vnějším i vnitřním tlakům.
Máme na vybranou – můžeme se postavit k výzvě vědomě a přetransformovat to, co je třeba, nebo se pomalu a plíživě dál propadat.

celý článek »
Chci se inspirovat

Virus jako dar

Nabízím vám jiný úhel pohledu na současnou situaci kolem koronaviru – vnímám ho totiž jako obrovský dar pro nás všechny!

celý článek »
Chci se inspirovat

Cesta k sobě

Nepřestávám žasnout nad úžasností a jedinečností lidských bytostí! Svůj krásně napsaný příběh mi poslala Katka z mého posledního kurzu a

celý článek »
Chci se inspirovat

Žena nehezká a nehodná lásky aneb jak nás ovlivňují malá rozhodnutí

Všechny okolnosti, které tě přivedly do tohoto momentu jsou výsledkem mnoha a mnoha událostí v minulosti. Jednotlivé malé okamžiky, kdy ses nějak rozhodoval – rozhodnutí o tom, co si zvolíš pro sebe v té chvíli, v tom konkrétním životním období. A mohly to být klidně i malé věci, jako co si vezmeš ráno na sebe. Fakt! nevěříš? Zkus si představit krásnou, vysokou a štíhlou ženu. Jenže ta žena se běžně zahaluje do neforemných hadříků, protože se snaží co nejmíň ukazovat křivky svého těla. Proč? Protože vnímá sama sebe jako nehezkou (a taky na nevědomé úrovni jako nehodnou lásky).

celý článek »
Chci se inspirovat

Vycucaný respektující rodič

Vždyť domorodci v jižní Americe jsou úplně v pohodě – z knizy Koncept kontinua). Žádný stres z výchovy, děti si dělají, co chtějí a jsou šťastné a neustále usmívající se, stejně jako jejich rodiče. Ale nás, civilizované zápaďáky, často to sáhodlouhé mluvení, neustálé vysvětlování nebo udržování vzteku pěkně pod pokličkou doslova energeticky vyčerpává. Znáte to taky?

celý článek »
Chci se inspirovat

Prostě jen být

Cítím, že se teď potřebuju trochu vyzpovídat. Můj vlastní duševní rozvoj jde v takových vlnách, kdy v některých obdobích jen tak žiju

celý článek »